Aktualności z życia parafii

 

Data ostatniej aktualizacji - 8 maja 2021 r.

 

TRANSMISJE MSZY ŚWIĘTYCH

W niedzielę 9 maja - msza święta o godzinie 11.00.

W niedzielę 16 maja - msza święta o godzinie 11.00.

W niedzielę 23 maja - msza święta o godzinie 11.00.

W niedzielę 30 maja - msza święta o godzinie 11.00.

Link do transmisji na YouTube.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 • Pełny tekst ogłoszeń jest dostępny w pliku PDF.

 • Przypominamy o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas mszy świętych, nabożeństw i innych zgromadzeń w kościele:

 • Obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos.

 • Obowiązuje dezynfekowanie dłoni.

 • Obowiązuje zachowanie bezpiecznego dystansu od innych osób.

 • Zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej na rękę, a jeśli ktoś pragnie przyjąć Komunię bezpośrednio do ust, może to uczynić dopiero po wszystkich przyjmujących na rękę lub u wskazanego księdza.

 • W maju zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: w niedziele o godzinie 17.30, w dni powszednie o godzinie 18.30.

 • W środę 12 maja o godzinie 18.00 ks. abp Grzegorz Ryś udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży. Spowiedź dla bierzmowanych będzie we wtorek od godziny 18.45.

 • W środę 12 maja ze względu na bierzmowanie msza święta wieczorna i nabożeństwo majowe odbędą się o godzinie 17.00 (pół godziny wcześniej).

 • W czwartek 13 maja o godzinie 18.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem majowym.

 • We wszystkie soboty i niedziele maja i czerwca odbywają się uroczystości pierwszokomunijne dzieci z naszej parafii. Dzieci przystępują do Pierwszej Komunii w grupach czteroosobowych na osobnych mszach świętych. Spowiedź dla dzieci i rodziców odbywa się piątek poprzedzający uroczystość komunijną o godzinie 18.40. Gości komunijnych prosimy o zachowanie wymogów bezpieczeństwa (limit osób, maseczki, dystans).

 • Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin to codzienne spotkania z Panem Jezusem podczas mszy świętych: w niedziele o godzinie 11.00, w ni powszednie o godzinie 17.30. Podczas mszy świętej w piątek odbędzie się błogosławieństwo pamiątek i prezentów komunijnych.

 • Dziękujemy za wszystkie ofiary na utrzymanie kościoła, składane na tacę, do puszek w kościele oraz wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy również za wspieranie dzieł charytatywnych prowadzonych przez naszą parafię.

 

INFORMACJE ZWIĄZANE Z PANDEMIĄ

W związku z pandemią koronawirusa Covid-19 i ciągłym wzrostem zachorowań oraz zwiększającą się liczbą osób przebywających na kwarantannie w swoich domach metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś – udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Szczegółowe informacje na temat dyspensy są dostępne na stronie archidiecezji łódzkiej.

Osoby uczestniczące w liturgii są zobowiązane do zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dwumetrowych odstępów. Prosimy także o dezynfekowanie rąk przy wejściu do kościoła oraz przyjmowanie Komunii Świętej na rękę (przyjęcie Komunii podawanej do ust również jest możliwe - w tym celu należy ustawić się na końcu procesji komunijnej).

W kościele czasowo nie jest dostępna woda święcona.

Częściowo ograniczone są również spotkania grup parafialnych oraz spotkania przygotowujące do I Komunii Świętej i bierzmowania.

Do minimum prosimy ograniczyć załatwianie spraw w kancelarii parafialnej. Zalecamy kontakt telefoniczny lub mailowy. Informacje kontaktowe można znaleźć na stronach parafii w zakładce "Kontakt".