Strona Parafii Świętej Rodziny
background

Ogłoszenia


 • Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), będzie sprawowana 9 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej.

 • X Warsztaty Chorału Gregoriańskiego Cantus gregorianus odbędą się w Instytucie Teologicznym w Łodzi w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2023 r. Skierowane są one do wszystkich zainteresowanych śpiewem chorału – muzyków zawodowych i amatorów. Informacje oraz zapisy na stronie: http://szkolachoralu-lodz.pl/

 • Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 2023/2024. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy lub fortepian przyjmowani są uczniowie po ukończonej szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym.

 • Duszpasterstwo rodzin diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zaprasza związki niesakramentalne na rekolekcje wakacyjne w terminie 15-21 lipca 2023 roku w ośrodku rekolekcyjnym „Trzy Jaskółki” w Kiczorach. Szczegóły i zapisy – na plakacie.

 • W tym roku mija 20 lat od przybycia do Łodzi Sióstr Misjonarek Miłości, duchowych córek św. Matki Teresy z Kalkuty. Siostry prowadzą kaplicę, jadłodajnię oraz dom tymczasowego pobytu dla najbardziej potrzebujących. Msza św. dziękczynna za charyzmat i służbę Sióstr Misjonarek Miłości, będzie w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (16 czerwca 2023 roku) o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej w Łodzi.

 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach nabożeństwach do Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00, czyli ok. 18.30. W poniedziałek nabożeństwo czerwcowe połączone z Nowenną do Św. Rodziny.

 • W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Porządek mszy św.: godz. 8.00, 9.30, ok. 12.00 (po zakończeniu procesji) i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Po mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji taka jak w ubiegłym latach. Przejdziemy do pierwszego ołtarza przy bl. 396 przygotowanego przez scholę rodzinną. Następnie do ul. Armii Krajowej - tu drugi ołtarz przygotowany przez mieszkańców ul. Armii Krajowej i Grupę Modlitwy Wstawienniczej (można się włączyć w przygotowanie ołtarza), później ul. Kusocińskiego i od bl. 363 skierujemy się do SP 44 tu będzie trzeci ołtarz przygotowany przez Męską Grupę Różańcową i Grupę Adoracyjną Najśw. Sakramentu, czwarty ołtarz w parku przygotowany przez Modlitewną Grupę Poniedziałkową. Procesja zakończy się błogosławieństwem przed kaplicą. Zachęcamy do udziału w uroczystej procesji i zaangażowaniu się w asystę ministrantów, grupy parafialne i wszystkich parafian. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, szczególnie z klasy trzeciej, ale też młodsze i starsze. (Próba sypania kwiatów przed Bożym Ciałem w środę po nabożeństwie czerwcowym o godz. 19.00).

 • Zapraszamy do pomocy przy budowaniu i dekorowaniu ołtarzy. Można także dołączyć do grupy dekorującej trasę procesji, która zbiera się w czwartek o godz. 7.00 przed kaplicą. Prosimy jeszcze o przynoszenie suszonych kwiatów na procesję. Zachęcamy do dekorowania naszych okien, balkonów dając w ten sposób świadectwo wiary. Zadbajmy także o to, by móc przystąpić do Komunii św. korzystając ze spowiedzi.

 • We wtorek spotkanie Grupy Modlitwy Wstawienniczej Marana Tha o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej modlitwie.

 • W sobotę zapraszamy na mszę św. Męską Grupę Różańcową o godz. 7.00 i comiesięczne spotkanie.

 • Zostały rozpoczęte prace budowlane przy kościele. Jest montowana instalacja elektryczna. Zostały także wybetonowane podłogi w bocznych pomieszczeniach obok prezbiterium. Jednocześnie prowadzone są prace przy podłączeniu wodociągu do kościoła. Zachęcamy do modlitwy o błogosławieństwo na budowie.

 • Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na tacę kartą płatniczą.

 • Jest dostępna prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kaplicy wraz z podaną ceną.

 • Dzisiaj Święto Dziękczynienia, a przed kaplicą zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności.

 • Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę są szczególnie przeznaczone na budowę kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, za te składane na tacę, również i za te przesyłane na konto parafialne. Również dziękuję wszystkim za ofiary przeznaczone na obiady dla dzieci z mniej zamożnych rodzin i dla potrzebujących.